• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
20200916_po2.jpg

UCZESTNICY HUFCA PRACY Z POLKOWIC TO BIJĄCE SERCE HUFCA

Dodano: 2020-09-16

W hufcowej siedzibie HP Polkowice nareszcie jest głośno, słychać dziecięcy śmiech i nieustanną gadaninę o minionych wakacjach i planach na ten nowy rok szkolny 2020/21, który nadal budzi wiele kontrowersji i niepewności co do jego przebiegu. Najważniejsze, że znowu ich mamy, naszych uczestników. To nie są spotkania na Messenger, czy telefoniczne rozmowy. Siedzą przed nami widzimy ich buzie, głębię oczu i słyszymy po głosie czy jest wszystko „ok”. Łatwiej nam zrozumieć czy czai się jakiś problem, który trzeba szybko rozwiązać, aby młodzież w tak młodym wieku czuło się bezpiecznie i z nasza pomocą szło przez swoją drogę kształcenia bez zbędnych potknięć. Wiara w siebie i poczucie bezpieczeństwa zaowocują wzorową postawą naszych uczestników, a to dla kadry HP Polkowice jest priorytetowym zadaniem wobec naszych podopiecznych.
W hufcu mogą się zrelaksować przy tworzeniu pracy plastycznej, herbacie i ciastku na które zawsze mogą liczyć. Wtedy rozmowa nabiera innych barw, staje się bardziej otwarta i osobista. To dla nas satysfakcja, kiedy obdarzają nas tak dużym zaufaniem, sami kreując nić powiązania między wychowawcą i podopiecznym.
Nie możemy zapomnieć, że okres od 12 marca 2020 roku rozdzielił nasze relacje, które musimy budować na nowo. Nowy rocznik zrekrutowanych, utrudniony dostęp do dzieci w szkołach ze względu na koronawirusa nie powstrzyma kadry od akompaniamentu krok w krok za swoimi podopiecznymi. Dziękujemy młodzieży za współpracę jednocześnie zachęcamy i zapraszamy do naszej jednostki w Zespole Szkól im. Narodów Zjednoczonej Europy. Tutaj zawsze wspieramy uczestników i ich rodziny, aby mogli spokojnie się kształcić w wybranym zawodzie i odbywać praktyczne zajęcia u pracodawców, którzy chętnie współpracują z HP Polkowice. Wdrażamy nawyk dezynfekcji rąk i zakładania maseczek, zgodnie z wytcznymi Ministra Zdrowia. Wypełnianie ankiet, mierzenie temperatury, to wszystko nowa rzeczywistość, którą musimy zaakceptować nie pozbywając się optymizmu i nadziei na lepsze jutro.

„W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie… Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu” - V. Green

Opracowanie: Katarzyna Nowak wychowawca
Zdjęcia: Julita Witkowska wychowawca
Opis zdjęć: Migawki z wizyt uczestników HP Polkowice w siedzibie hufca.

← Strona główna