• Pomniejsz czcionkę
  • Powiększ czcionkę
  • Zmień kontrast
20200630_d2.jpg

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLENIOWEGO W HUFCU PRACY W DZIERŻONIOWIE W CZASACH PANDEMII

Dodano: 2020-06-30

W dniu 26 i 29 czerwca 2020 roku pożegnaliśmy absolwentów z trzeciego rocznika, którzy uczestnictwo w Ochotniczym Hufcu Pracy zaczynali w roku 2017. Nikt wtedy nie przypuszczał jak będzie wyglądało zakończenie nauki w OHP. Tak jak w nadzwyczajnych warunkach odbywała się nauka w ostatnim semestrze, tak też odbyło się samo zakończenie roku szkoleniowego.
Ze względu na trwający ciągle stan pandemii oraz utrzymujące się zagrożenie epidemiczne, nie było tradycyjnych uroczystości szkolnych i hufcowych. Uczestnicy w przepisowych maseczkach i z użyciem środków dezynfekujących odbierali świadectwa szkolne pojedynczo i w wyznaczonych terminach, tak żeby uniknąć większych zgromadzeń.
Nie było tradycyjnych zbiorowych apeli i fotografii ani wzajemnych pożegnań absolwentów. Nagrodzeni i wyróżnieni przez wychowawców uczestnicy nie mogli pochwalić się swoimi laurami na forum całej grupy i szkoły. Nagrody i dyplomy wręczane były przez wychowawców w małych grupach lub pojedynczo w biurze dzierżoniowskiego Hufca Pracy. W podobnym trybie rok szkoleniowy zamknęli uczestnicy młodszych roczników.
Zakończenie roku szkoleniowego 2019- 2020 w czasach pandemii przeszło do historii jako szczególne. Zastosowane przez wychowawców surowych rygorów sanitarnych powinno pozostać w pamięci uczestników i w czasie wakacji skłaniać do przestrzegania niezbędnych zasad bezpieczeństwa chroniących przed zarażeniem koronawirusem.

Tekst: wychowawca Jacek Piwkowski
Autorzy fotografii: wychowawca Adam Kapka
Na fotografiach nagrodzeni uczestnicy z trzeciego rocznika.

← Strona główna